14. 10. 2019 @ 18:00 - 19:30

| Zdarma
USA & Já

USA & Já – Možnosti pro pracující, školy a neziskový sektor

V tomto semináři prozkoumáme všechny možnosti, které USA nabízí pro již pracující veřejnost, školy a neziskový sektor. Možná budete překvapeni, kolik toho o svých možnostech nevíte… Detailně rozebereme příležitosti pro jednotlivce a instituce.

Jednotlivci:

• cestování veřejnosti do USA (základy týkající se vízových náležitostí a doporučení WVP – ESTA, užitečné internetové zdroje a kontakty)
  • možnosti studia angličtiny v USA (bez omezení vzdělání)
  • jak zařídit a financovat stáž v USA (pro studenty a čerstvé absolventy VŠ)
  • jak zařídit a financovat praxi v USA (pro absolventy a mladé „profesionály“ s pomaturitním vzděláním)
  • jak zařídit pracovní pobyt v USA jako Camp Councelor (pro věkovou skupinu 18+ bez omezení vzdělání)
  • jak zařídit pobyt v USA jako Au Pair (pro věkovou skupinu 18 – 26 bez omezení vzdělání)
  • jak zařídit a financovat pracovní pobyt na základní či střední škole (pro učitele)
  • jak zařídit a financovat pracovní pobyt (pro absolventy medicíny)
  • informační zdroje US Pointu (eLibraryUSA, knihovna)
  • možnosti procvičování angličtiny v US Pointu (English Conversation Club, American Movie Club, Book Club, American English, Voice of America aj.)
  • besedy s odborníky v US Pointu (Fulbright „Naživo“, Pilsen Talks, ostatní semináře a přednášky)

Instituce:

• jak zařídit a financovat hostování amerického asistenta pro hodiny angličtiny na dobu 1 roku (možnosti pro střední školy)
  • jak si zařídit a financovat svůj odborný pobyt v USA prostřednictvím Fulbrightových stipendií (pro akademickou veřejnost, vědce, přednášející a pro neziskový sektor)
  • jak zařídit a financovat hostování amerického odborníka na dobu 2-6 týdnů (možnosti pro vysoké školy, muzea, knihovny či jiné instituce s edukačním posláním)
  • nabídka US Pointu pro školy (US Point for Schools – semináře pro žáky, GEG, I love IT – školení pro učitele, projektové dny v US Pointu aj.)

USA & Já

Série 5 informačních seminářů o možnostech, které Vám Spojené státy americké nabízí. Každý si zde najde své. Informace v seminářích jsou určené pro veškerou veřejnost – pracující, absolventy, studenty, rodiče, školy a neziskové organizace. Dotkneme se možností studia na amerických školách, brigád a stáží, cestování, studia angličtiny, finanční podpory pro absolvování odborných pobytů v USA a získání amerických odborníků pro školy. V češtině.

USA & Já – Co je tam pro mě?

USA & Já – Brigády a stáže

USA & Já – Možnosti pro středoškoláky