Pravidelné akce

Pravidelné akce US Pointu

V současné COVIDové době v US Pointu probíhá speciální program, který podporuje výuku angličtiny – detailní informace naleznete v sekci Pomáháme.

Pomoc s angličtinou
Pomoc pro učitele s online výukou
Konverzační klub

V průběhu celého roku probíhají v US Pointu akce zdarma přístupné pro širokou veřejnost. Aktuální termíny naleznete v sekci Program.

English Conversation Club

English Conversation Club

Konverzační klub je pro každého, kdo si chce popovídat anglicky, potkat zajímavé lidi a strávit příjemný čas. (1x týdně)
Ameican Movie Club

American Movie Club

Filmový klub je oknem do americké kultury. Pouštíme si filmy v angličtině s anglickými titulky a ke každému filmu máme odborný komentář, ve kterém se dozvíte celou řadu zajímavostí. (1x měsíčně)
Book Club

Book Club

Přijď si popovídat o knize, jejím příběhu a hlavních hrdinech. Vždy máš 2 měsíce na to, abys přečetl knihu. Tedy ať už jsi knihomol nebo jen člověk, který potřebuje „popostrčit“ k přečtení knihy, náš knižní klub je právě pro Tebe! (1x za dva měsíce)
Poradenské semináře

Poradenské semináře USA

V seminářích se vždy detailně věnujeme určitému tématu z oblastí studia v USA, stipendií či letních brigád v USA. (1x za měsíc)
Semináře pro školy

Semináře pro školy

Semináře určené žákům základních a středních škol. Žáci se interaktivní a zábavnou formou dopátrají ke znalostem o USA. Semináře „šijeme přímo na míru“ dané skupině a požadavkům vyučujího. Více informací. (v průběhu celého roku)
Google Educational Group Plzeň

GEG - Google Educational Group Plzeň

US Point je hrdým partnerem setkávání učitelů využívajících moderní technologie ve výuce všech předmětů. Více informací. (v průběhu celého roku)

Určitě si nenechte ujít

Následující akce pořádá US Point pouze 1x ročně, proto pečlivě sledujte Program a nepropásněte je!

Pilsen Talks

Plzeňské rozhovory

Diskuzní setkání odborníků z Čech a USA. Plzeňské rozhovory nabízí jedinečný český a americký pohled na aktuální témata, jako jsou např. fake news, dezinformace, moderní technologie a robotizace společnosti či mýty a fakta spojená s životním prostředím. Více informací. (Vždy v dubnu. Pozor – letošní Plzeňské rozhovory byly přesunuty na listopad!)
FLEX Stipendia

FLEX - Future Leaders Exchange

Detailní informativní schůzka o možnostech získat plně hrazené stipendium pro jednoletý studijní pobyt na americké střední škole. Více informací. (vždy v září či říjnu)
Work&Travel

Work & Travel Day

Detailní informativní schůzka zastřešená Velvyslanectvím USA v České republice o možnostech letních brigád v USA. Letní brigáda je jedna z nejdostupnějších možností, jak poznat USA jedinečným způsobem! (vždy v listopadu)
Thanksgiving Dinner

Thanksgiving Dinner

Nepropásněte oslavu amerického svátku Díkůvzdání. (vždy v listopadu nebo na začátku prosince)
Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

Velmi si vážíme, že se každoročně můžeme účastnit komponovaného programu Evropského dne jazyků, ve kterém žákům představujeme možnosti studia angličtiny v USA prostřednictvím zábavných aktivit s americkou tématikou. Jedná se o akci pro školy. (vždy v září)

Dále se US Point pravidelně účastní těchto akcí:

  • Posviť si na budoucnost (veletrh středních škol pro školáky plzeňského regionu)
  • International Day (veletrh zahraničních studijních příležitostí pro vysokoškolské studenty)
  • Veletrh pracovních příležitostí (veletrh pracovních možností nejen pro čerstvé absolventy)
  • a celá řada dalších akcí
  • krátkodobých brigád v USA

Individuální poradenství

V US Pointu jsme Vám také k dispozici s individuálním poradentsvím týkajícím se:

  • studia v USA
  • přijímacího procesu na americkou vysokou školu
  • získání stipendií
  • krátkodobých brigád v USA