Angličtina

Stránka ještě není úplně hotová… strpení, prosím 😉

Americká knihovna

V americké knihovně US Pointu naleznete přes 600 knih napsané americkými autory nebo zabývající se americkou tématikou. Většinu knih si můžete půjčit domů a v klidu přečíst. Doufáme, že si z naší nabídky vyberete!

Naše knihy

Fiction

Kolekce beletrie od amerických autorů – jsou zde zastoupeny knihy a autoři oceněni Pulitzerovou cenou, National Book Award a celá řada dalších titulů…

Graded Readers

Knihy zjednodušené četby jsou ideální volbou, pokud se chcete „rozečíst“ v angličtině a netroufáte si na knihy v originálu.

Graded Readers jsou členěné do 6-7 úrovní obtížnosti textu. Součástí knih je glosář a aktivity spojené s porozuměním textu. V případě, že je u knihy CD, je na něm také nahrávka celého textu knihy.

Graded Readers E-books

Interaktivně zpracované knihy zjednodušené četby. Knihy si můžete přijít číst prezenčně do US Pointu. Zde Vám knihu půjčíme i s iPadem tzn. nemusíte mít žádné své zařízení na čtení e-knih.

English

Větší část kolekce jsou didaktické knihy pro učitele angličtiny. Menší část jsou knihy určené přímo studentům angličtiny.

Knihy o fungování institucí a politického systému v USA. Velkou část kolekce tvoří biografie významných amerických politiků a státníků a osobností.

U.S. History

Historie USA od období „Native Americans“ po současnost.

Kolekce knih o amerických umělcích a jejich dílech.

Science and Technology

Kolekce zahrnuje knihy z různých oblastí vědy a techniky včetně biografií významných vědců. Perfektní způsob, jak „vstřebat“ odbornou slovní zásobu.

Sport

Knihy o významných amerických sportovcích a sportech.

U.S. Places

Vydejte se objevovat krásy rozmanité americké přírody.

Jak si mohu knihu vypůjčit?

Vypůjčování knih z US Pointu se řídí výpůjčním řádem knihovny Západočeské univerzity v Plzni na základě předložení JIS karty s tím omezením, že výpůjční doba je 1 měsíc. Po jednom měsíci lze půjčení prodloužit, je ovšem nutné knihu fyzicky přinést do US Pointu a opět ji načíst do knihovního systému.

 

Nemám JIS kartu

JIS karta je identifikační karta pro studenty a zaměstnance Západočeské univerzity, proto je velká šance, že ji nemáte. Nevadí! Stačí si v univerzitní knihovně zřídit externí přístup za registrační poplatek 100,- Kč a poté si v intervalu 1 roku od registrace můžete půjčovat knihy nejen z US Pointu, ale i z celé univerzitní knihovny.

Rádi Vám s registrací pomůžeme!