Pár slov o nás ...

Jsme kulturně-jazykové centrum, které přibližuje Ameriku západočeské veřejnosti.

Sídlíme sice na univerzitním kampusu Plzeň – Bory, ale všechny aktivity US Pointu jsou otevřené pro širokou veřejnost a jsou poskytovány zdarma.

Naši hlavní činnost můžeme rozdělit do čtyř oblastí:

• poradenství
  • akce pro veřejnost
  • akce pro školy
  • podpora dobrovolnických aktivit
We love US Point
Welcome to Las Vegas

Poradenství

V US Pointu se zaměřujeme hlavně na poradenství týkající se studia na amerických vysokých školách a možnostech letních brigád v USA.

Vzhledem k velké odlišnosti amerického vysokého školství od českého (např. časově a administrativně náročné přijímací řízení, placení školného, jiné časové rozložení celého studia atd.), US Point funguje jako poradce pro jednotlivé zájemce ve formě individuálních konzultací a seminářů.

Velmi oblíbeným způsobem, jak strávit letní měsíce je brigáda v USA. US Point proto organizuje semináře, kde se zájemci seznámí s tím, jak se brigády zúčastnit, co mohou očekávat a jak si brigádu zařídit.

To ovšem není všechno. Naše další poradenské služby zahrnují americkou knihovnu s možností vypůjčení knih a přístup k online eLibraryUSA. Ta obsahuje pestrou škálu databází zaměřených především na učení anglického jazyka, studium a cestování v USA, informace o historii a kultuře USA, občanskou společnost, obchod a podnikání a vědu a technologie.

Akce pro veřejnost

Na naše akce může přijít každý a zdarma. V průběhu roku organizujeme akce zaměřené na angličtinu a americkou kulturu a vědu. Máme pravidelný English Conversation Club, American Movie Club a Book Club. Zároveň pořádáme semináře s americkými odborníky a semináře Amerika: Co je tam pro mě?, Studium v USA, Stipendia do USA a mnoho dalších.

Naší každoročně největší akcí je diskusní setkání Plzeňské rozhovory.

Plzeňské rozhovory poskytují veřejnosti možnost setkat se s českými a americkými odborníky a diskutovat s nimi o fenoménech dnešní doby jako jsou např. vnímání reality prostřednictvím sociálních sítí, fake news, změna rolí lidí a robotů ve společnosti, online vzdělávání atd.

Movie Club in US Point
Akce pro školy

US Point navštěvují školní skupiny nejen z Plzně, ale také z blízkého či dalekého okolí. Při seminářích se žáci zábavnou a interaktivní formou dozvídají informace o USA. Velmi oblíbené jsou semináře o amerických svátcích, zajímavostech USA, velkých amerických městech jako jsou New York, Washington atd. Všechny semináře domlouváme individuálně s vyučujícím a jsme schopni připravit i semináře na velmi netradiční témata. Třešničkou na dortu je možnost objednat setkání s americkým diplomatem, který hovoří o tom, co to znamená „být diplomat“ a jak vypadá jeho každodenní činnost. Při seminářích využíváme moderní technologie – kreativní tablety, roboty či virtuální realitu.

US Point je také hrdým partnerem setkávání dobrovolnické komunity učitelů z Plzně a okolí GEG (Google Educational Group), která pro učitele pořádá bezplatné workshopy o využívání internetu a moderních technologií při výuce.

Podpora dobrovolnických aktivit

Podporujeme zájem o dobrovolnickou práci, proto se dobrovolníkem v US Pointu může stát každý. S každým zájemcem pracujeme individuálně dle jeho časových možností. Dobrovolník se seznámí s chodem a fungováním centra, v případě zájmu může získat nové dovednosti či si procvičovat angličtinu.

Dobrovolníci
6 let – 560 akcí – 80 amerických odborníků – 11 000 návštěvníků
  • otevřeno od září roku 2013 jako nepřímý nástupce původního Amerického centra v Dominikánské ulici v centru Plzně
  • jsme součástí celosvětové sítě 650 center „American Spaces“