Poradíme

Advising U.S.

Advising U.S. je poradenství, na které se zdarma můžete obrátit, pokud Vás zajímají informace o USA, studiu, brigádách nebo angličtině.

Poradenství

Poradenství je jedna ze základních činností Amerického centra US Point. Jsme specialisté hlavně na dotazy týkající se možností studia, stáží a brigád v USA. Pořádáme poradenské semináře, ve kterých můžete získat základní orientaci v problematice. Pro individuální dotazy můžete využít také konzultace, které probíhají buď osobně nebo online. Všechny naše poradenské služby poskytujeme všem zájemcům zdarma.

Rádi Vám poradíme v následujících oblastech:

(Omlouváme se, ale odkazy prozatím nejsou funkční – na stránkách „makáme jako diví“ -)

Advising U.S.

Studium v USA

Jelikož je příprava na studium v USA velmi rozdílná od reality, kterou známe z České republiky, naše poradenská činnost se zaměřuje hlavně na zvyšování povědomí o odlišnosti přípravy a o možnostech, které čeští studenti mají v USA.

Středoškoláci mohou v USA studovat celou střední školu, ale oblíbenější variantou je jednoletý studijní pobyt na americké střední škole, který si student sám hradí. Zajímavou možností je získání stipendia FLEX, které studentovi hradí celý rok studia a životních nákladů.

Na vysoké škole v USA může český student studovat buď bakalářský obor tzv. undergraduate program, navazující magisterský obor tzv. graduate program nebo doktorský program tzv. doctoral program. Většinou se jedná o několikaleté studium celého oboru. Americké vysoké školy nabízejí jen velmi zřídka kratší studijní pobyty v řádů měsíců. Bohužel obdoba evropského programu Erasmus v USA nefunguje. Čeští studenti, kteří chtějí studovat na vysoké škole v USA, musí udělat toto rozhodnutí minimálně 1,5 – 2,5 roku před začátkem studia, aby měli dostatek prostoru pro zajištění financování, splnění potřebných znalostních a jazykových testů a zkompletování všech potřebných podkladů.

Platí zde zlaté pravidlo začít včas!

Více informací >>

Advising U.S.

Brigády a stáže v USA

Pakliže chceš zažít USA jinak než dovolenkově, nabízí se možnost časově omezených brigád či stáží.

Vzhledem k limitované možnosti získat pracovní vízum do USA, představují programy letních brigád  Work and Travel nebo Camp Councelor unikátní možnost poznat USA trochu blíže pro věkovou skupinu 18/19+ (bez horního věkového omezení u některých programů). V takovém létě budeš cca 8-9 týdnů pracovat na předem domluvené pozici a pak budeš mít možnost ještě 1 měsíc v rámci víza cestovat po celých Spojených státech.

 

1-2 roky v USA nabízí program AuPair, kdy ať už jsi žena nebo muž, pomáháš v americké rodině s dětmi. Je mylné se domnívat, že au-pair je služka. Jako au-pair Ti přísluší pouze starost o děti, máš danou pracovní dobu, máš své osobní volno, které můžeš využít např. ke studiu a náleží Ti předem domluvený plat.

 

3-12 měsíců můžeš také strávit v USA jako stážista. Je ovšem zapotřebí stáž pečlivě naplánovat, protože musíš být student vysoké školy nebo čerstvý absolvent konkrétních oborů.

 

Ať se rozhodneš pro jakoukoliv cestu, nezapomenutelné zážitky a zkušenosti zaručeny!

 

Více informací >>

Advising U.S.

Angličtina

Pokud je pro Vás znalost angličtiny důležitým tématem, máme pro Vás pár tipů.

 

Děti se mohou zlepšit v angličtině v rámci různých jazykových kurzů nebo prázdninových táborů nejen zde v Evropě, ale také přímo v USA.

Knihovnu US Pointu mohou využívat děti i dospělí. Každý si tam najde knihu pro sebe počínaje zjednodušenou četbou začátečnické úrovně a filozofickými texty odborné úrovně konče. K dispozici také máme digitální globální databázi eLibraryUSA.

Školy si mohou požádat o umístění rodilého mluvčího do výuky angličtiny.

A v neposlední řadě jsme pro Vás připravili přehled online stránek, které nás uchvátily nekonečnem možností, jak se angličtinu učit, aby to byla zábava.

 

Více informací >>

Advising U.S.

Hostování

Nejen školy, ale i akademické instituce a neziskové organizace mohou využít možností výměn či hostování do/z USA. Nabídka Fulbrightovy komise v Praze je otevřená všem jedincům a institucím, které splňují podmínky programu.

Více informací >>

Advising U.S.

USA - zajímavosti

US Point je místem, které Vás chce propojit s USA, proto pro Vás naši stážisté vyhledali řadu zajímavých odkazů k užitečným informacím, natočili videa o jednotlivých státech USA a celkově se snažili tuto sekci webu hodně vymazlit.

Nezapomínejte, že na Facebooku a/nebo Instagramu sdílíme co možná nejvíce odkazů na různé in-person nebo virtuální eventy, které se konají nejen zde v ČR, ale i po celém světě.

Doba pandemická zpřístupnila virtuální prohlídky řady institucí, proto vybíráme i z tohoto soudku.

Více informací >>

Advising U.S.

eLibraryUSA

Online knihovna, kde si můžete přečíst aktuální denní tisk, časopisy a máte přístup nejen k odborným, ale i populárně-naučným článkům z oblasti vědy, technologií, podnikání, kultuře, historii a společnosti USA a mnoho dalšího.

Říkají Vám něco názvy databází JSTOR, PROQUEST, Gale Academic OneFile, PressReader aj? Ano, tak to je také eLibraryUSA.

Běžně je dostupná pouze z počítačů v US Pointu, ale v současné pandemické době Vám můžeme poskytnout i individuální přístup pro čtení z domova 😉

Více informací >>

Jak si domluvit poradenskou konzultaci

Rádi se s Vámi uvidíme, a proto pro poradenskou konzultaci nám napište vzkaz nebo zavolejte na tel. +420 702 208 233. Domluvíme si osobní konzultaci přímo v US Pointu v kampusu Západočeské univerzity v Plzni na Borech nebo online přes Zoom.

Žádný dotaz není hloupý a rádi Vám poradíme i se základní orientací v některém z problémů.

Poradenství je bezplatné.

Jméno (povinný údaj)

Email (povinný údaj)

Dotaz