29. 10. 2019 @ 17:00 - 19:00

| Zdarma
American Movie Club

Dnešním filmovým klubem nabíráme obrátky a pokračujeme ve velkých filmech Johna Hughese 80. let ze školního prostředí. Dalším ikonickým filmem pro americké teenagery byl „Volný den Ferrise Buellera“. Ferris Bueller je geniální záškolák a ředitel školy Rooney svádí marný boj přistihnout konečně nezbedníka při podvádění.

Chcete vědět, proč byl tento film zařazen mezi nejlepší filmy 80. let nebo se dozvědět víc o amerických středních školách? Tak přijďte… Americkým Movie Clubem nás provede Brad Vice z Fakulty Pedagogické ZČU, který má na úvod přichystaný krátký komentář k celému filmu.

Film si pustíme v originálním znění s anglickými titulky.

AMERICAN MOVIE CLUB – John Hughes Series

Od září do prosince 2019 se těšte na sérii velkých filmů 80. let režiséra, autora a producenta Johna Hughese. I když je tento režisér podepsán pod pozdějšími filmy pro děti jako např. Sám doma, Beethoven a 101 Dalmatinů, v 80. letech točil skvělé filmy o amerických teenagerech. Tyto filmy se staly srdeční záležitostí celé jedné generace Američanů, protože vystihovaly jejich nálady, potřeby a postoje. Nepropásněte naše filmové večery, kdy má Brad Vice vždy připravené povídání k filmu a pak film sledujeme v originále s anglickými titulky. Těšíme se na vás!

1/10 – Breakfast Club (1985)

29/10 – Ferris Bueller’s Day Off (1986)

19/11 – Pretty in Pink (1986)

10/12 – Home Alone (1990) – sice není o středoškolácích, ale zato to je vánoční klasika Johna Hughese … 😉